Ważne stracie z AGH Kraków

Do bardzo ważnego spotkania w meczu 28. kolejki dojdzie pomiędzy KRISPOL-em Września i AZS AGH Kraków. Wrześnianie na te moment zajmują 13. pozycję i cały czas walczą o utrzymanie w 1. Lidze. W dużo lepszej sytuacji są Akademicy, którzy plasują się na 9. lokacie. Jednak cały czas musimy pamiętać, że różnice punktowe są niewielkie i możliwe są różne scenariusze. Zarówno jeden zespół, jak i drugi ma szanse na utrzymanie, jak również spadek. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że grać będą inne drużyny i niewiadomo, jakim wynikiem się zakończą. W związku z tym obie ekipy są bardzo skoncentrowane na sobotnim starciu.

– AGH Kraków to drużyna, która plasuje się kilka oczek nad nami. Teraz będziemy grać we własnej hali i to jest dodatkowy atut. Ważna będzie nasza gra, naskoczenie na rywala od pierwszych piłek i narzucenie naszego rytmu gry. Sezon jeszcze się nie skończył. Będziemy walczyć do końca i do ostatniej piłki, ponieważ wiemy na co nas stać. A teraz jest odpowiedni moment na to, aby udowodnić innym, a przede wszystkim sobie, że potrafimy grać w siatkówkę. Nadzieja umiera ostatnia, a pomimo tego mamy jej jeszcze pod dostatkiem – podkreślił Bartosz Dzierżyński, libero KRISPOL-u.

Z kolei Mateusz Jóźwik, atakujący krakowskiej drużyny dodał – Z tego co pamiętam mecze pomiędzy AZS AGH Kraków, a KRISPOL-em Września zawsze cieszyły się ogromem emocji i tak też zapewne będzie teraz. KRISPOL w tym roku może przechodzi małe zawirowania, ale braku zaangażowania i walki nie można im odmówić. Spodziewamy się tego, co zawsze przed meczem – mocnych i długich wymian, dobrego widowiska oraz walki do samego końca. Nikogo przed tym meczem nie trzeba dodatkowo motywować. Oba zespoły wciąż grają o utrzymanie, więc niech ten mecz wygra lepszy.

Wyniki i program 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn
24 października
LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:0 (25:16, 25:18, 25:12). MVP: Jakub Wachnik
20 marca (sobota)
godz. 17.00 BBTS Bielsko-Biała – ZAKSĄ Strzelce Opolskie (transmisja IPLA)
godz. 17.00 KRISPOL Września – AZS AGH Kraków
godz. 17.00 MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa
godz. 17.00 BKS Visła Bydgoszcz – Polski Cukier Avia Świdnik (transmisja IPLA)
godz. 18.00 Mickiewicz Kluczbork – eWinner Gwardia Wrocław
godz. 19.00 Lechia Tomaszów Mazowiecki – Olimpia Sulęcin (transmisja IPLA)

Szczegółowy program 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn: https://bit.ly/3vFLql9
PAUZUJE: KPS Siedlce

Autor: Katarzyna Porębska (www.tauron1liga.pl)