Wyjazdowa przegrana w Strzelcach Opolskich

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała KRISPOL Września 3:1 (27:25, 24:26, 25:23, 25:19) w meczu 27. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Filip Grygiel. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną siatkarzy ZAKSY 3:0.

W przedostatnim sobotnim meczu 27. kolejki po przeciwnych stronach siatki stanęła ZAKSA Strzelce Opolskie oraz KRISPOL Września. Drużyny przed pierwszym gwizdkiem sąsiadowały ze sobą w tabeli. Gospodarze plasowali się na 12. pozycji, a goście na 13. lokacie. Różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła zaledwie dwa oczka. Żadna z tych ekip nie może być jeszcze pewna utrzymania w lidze. W związku z tym, nie dziwi absolutnie fakt, iż zawodnicy zarówno jednego, jak i drugiego zespołu doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania. Zwycięstwo mogło znacząco przybliżyć daną ekipę do realizacji swojego celu, jakim jest utrzymanie w 1. Lidze. Porażka z kolei może sprawić, że ostatnie pojedynki siatkarze będą grali z przysłowiowym nożem na gardle.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego bloku rozpoczął Maciej Wóz 1:0. Chwilę później równie dobrym atakiem odpowiedział Łukasz Kalinowski 1:1. W dalszej części gospodarze za sprawą dobrych serwisów Macieja Woza objęli prowadzenie 4:1. Od początku widać było, że ZAKSA będzie podejmowała pełne ryzyko w elemncie zagrywki 9:4. KRISPOL do walki próbował poderwać Mateusz Linda 8:10. Do tego serią zagrywek popisał się Tomasz Pizuński oraz Kalinowski 12:13. W połowie tej partii ponownie na prowadzenie wysunęli się zawodnicy ZAKSY 18:15. Wrześnianie walczyli do końca. W końcowej fazie doprowadzili do remisu 22:22. Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze ze Strzelec Opolskich 27:25. Najpierw pewnym atakiem popisał się Grygiel, a następnie Wóz blokiem zatrzymał atak Lindy.

W secie numer dwa do połowy toczyła się równa gra po obu stronach siatki. Zawodnicy obu ekip wystrzegały się prostych błędów 14:13. Następnie podopieczni Rolanda Dembończyka, dzięki udanym kontratakom wyszli na prowadzenie 15:13. Drużyna z Wrześni nie miała zamiaru składać broni. Seria dobrych serwisów Jakuba Czyżowskiego pozwoliła im wyrównać wynik 20:20. Do końca toczyła się zacięta rywalizacja. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali goście 26:24. Ostatnie punkty zdobył odpowiednio blokiem Robert Brzóstowicz oraz atakiem Marcin Iglewski.

W kolejnej części sobotniego meczu ZAKSA Strzelce Opolskie szybko wypracowała kilka oczek przewagi 5:2. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Grygiel. Zawodnicy KRISPOL-u robili, co w ich mocy, ab dotrzymać kroku przeciwnikom. Jednak nie wystrzegali się oni prostych błędów 4:8. Do tego na zagrywce naprawdę dobrze spisywał się Wóz 13:7. Z kolei w ataku wspomniany już Grygiel 16:8 i 20:12. Drużyna przyjezdnych walczyła do końca. W końcówce zniwelowała stratę do jednego ocza 21:22, a nawet doprowadziła do remisu 23:23. Ostatnie akcje należy do ZAKSY 25:23. Dwudziesty piąty punkt blokiem zdobył Markus Kosian.

Czwarty set nieco lepiej zaczął się dla podopiecznych Mariana Kardasa 6:4. Jednak gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu 8:8. Z każdą kolejną akcją ekipa z Opolszczyzny zaczęła budować swoją przewagę 16:12. Równy poziom utrzymywał Krzysztof Zapłacki. Mimo walki do końca, wrześnianie nie zdołali już odrobić tej straty punktowej. Gospodarze do końca utrzymali odpowiednią koncnetrację, zwyciężając pewnie w ostatni partii 25:19 i całym meczu 3:1. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Kosian.