Zapowiedź 23. kolejki TAURON 1. Ligi – KRISPOL zagra z BBTS-em

W czwartek zostanie zainaugurowana 23. kolejka TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tego dnia KPS Siedlce zmierzy się z Mickiewiczem Kluczbork. Kibice będą mogli śledzić ten pojedynek podczas transmisji na antenie Polsatu Sport. Kolejne sześć spotkań zostanie rozegranych w sobotę 20 lutego. AZS AGH Kraków zagra z Polskim Cukrem Avią Świdnik, Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie BAS Białystok, Olimpia Sulęcin powalczy z LUK Politechniką Lublin, Lechia Tomaszów Mazowiecki zmierzy się z MCKiS Jaworzno, BBTS Bielsko-Biała skonfrontuje się z KRISPOL-em Września, a ZAKSA Strzelce Opolskie z BKS Visła Bydgoszcz. W tej serii pauzuje drużyna eWinner Gwardia Wrocław.

BBTS Bielsko-Biała zakończył we wtorek swój udział w rozgrywkach TAURON Pucharu Polski Mężczyzn i koncentruje się, tylko i wyłącznie na pierwszoligowych rozgrywkach. Bielszczanie mają jeszcze duże szanse na poprawę swoje pozycji przed fazą play off. Przez ostatnią wyjazdową porażkę z Mickiewiczem 2:3, siatkarze z Bielska-Białej spadli na 3. miejsce. Wrześnianie na pewno przyjadą na trener rywala mocno skoncentrowani. Kilka dni temu odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo za trzy punkty, które sprawiło, iż mają bardzo duże szanse na zapewnienie sobie bezpiecznej lokaty na koniec rozgrywek. Muszę jednak pamiętać, że utrata punktów może wydłużyć ich drogę do obranego celu. W sobotę należy spodziewać się zaciętej rywalizacji pomiędzy obiema ekipami. Bezpłatna transmisja spotkania na IPLA TV: http://bit.ly/bbts-krispol

– Na pewno nie będziemy nikogo lekceważyć. Jest to trudny i niewygodny przeciwnik. Myślę, że wyjdziemy odpowiednio mocno zmotywowani. Z nimi nie będzie można zagrać na 80 czy 90 procent, trzeba będzie zagrać tak jak z każdym – na 100 czy 110 procent swoich możliwości. Chcemy zdobyć trzy punkty. Oczywiście z szacunkiem do przeciwnika – powiedział Bartosz Cedzyński, środkowy BBTS.

Katarzyna Porębska (tauron1liga.pl)