Zwycięstwo z Jaworznem!

KRISPOL Września pokonał MCKiS Jaworzno 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 25:22) w meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Marcin Iglewski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną jaworznian 3:1.

Do bardzo ważnego spotkania drużyn walczących o utrzymanie w 1. Lidze doszło w środowe popołudnie we Wrześni, gdzie KRISPOL zmierzył się z MCKiS Jaworzno. Wrześnianie na przestrzeni 20. kolejek do tej pory wygrali tylko cztery mecze i zajmowali 14. miejsce w tabeli. Drużynie w najbliższych meczach ma pomóż, w walce o utrzymanie na pierwszoligowych parkietach, doświadczony atakujący Marcin Iglewski oraz rozgrywający Grzegorz Jacznik. Jaworznianie z kolei tylko raz poczuli smak zwycięstwa w tegorocznym sezonie. Co ciekawe, pokonali właśnie KRISPOL we własnej hali 3:1.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Mateusz Linda. Chwilę później punktowy blok na swoim koncie zapisał Robert Brzóstowicz 2:0. Za zagrywkę należało pochwalić Tomasza Narowskiego 5:0. Jaworznianie pomimo starań na przestrzeni całej tej premierowej odsłony meczu, nie zdołali znaleźć sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych gości 3:8 i 6:16. Z kolei wrześnianie do końca utrzymali odpowiednią koncentrację, zwyciężając małym nakładem sił 25:13. W ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Krzysztof Gulak.

Set numer dwa od skutecznego ataku zaczął Tomasz Polczyk 1:0. W kolejnych akcjach w bloku dobrze sobie radził Gulak 3:0. Z kolei gospodarze zaczęli popełniać dość proste błędy, zarówno w przyjęciu 1:4, jak również w ataku 3:7. W dalszej części przyjezdni utrzymywali swój rytm gry. Punktował Jakub Grzegolec i Paweł Żeliński 12:7. Wrześnianie pomimo starań przez dłuższy czas nie potrafili znaleźć sposobu, aby przełamać jaworznian 11:15. Dopiero przy serwisie Marcina Krawieckiego udało się im wyrównać wynik 15:15. Do stanu 20:20 toczyła się równa gra. Kiedy po stronie MCKiS w polu serwisowym zameldował się Krzysztof Bieńkowski, goście objęli prowadzenie 22:20. Podopieczni Dariusza Parkitnego zachowali chłodną głowę i zwyciężyli w tej partii 25:22. Ostatni punkt z przechodzącej piłki dla swojego zespołu zdobył Maciej Polański.

Porażka w końcówce tej partii podrażniła siatkarzy KRISPOL-u. Tę część zaczęli z wysokiego „c”. Ręki na zagrywce nie zwalniał Tomasz Narowski 4:0. Zawodnicy z Jaworzna mieli bardzo duże problemy z przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji 2:6. Drużynę do walki próbował poderwać Grzegolec oraz Polański 10:10. Jaworznianie swoją cierpliwą grą w obronie i kontrataku zmusili przeciwników do prostych błędów. Do stanu 15:15 gra była równa. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Mariana Kardasa 17:14. Na zagrywce dobrze sobie radził nowy rozgrywający zespołu Grzegorz Jacznik. Tym razem drużyna z Wrześni nie dała sobie wyrwać z rąk wygranej 25:19.

Czwarta część spotkania miała bardzo zmienny przebieg. Początkowo drużyny grały równo 5:5. Następnie na niewielkie prowadzenie wysunęli się gospodarze 7:5, a chwilę później goście 12:10. Od połowy seta zespoły zacięcie walczyły punkt za punkt 15:15 i 20:20. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali wrześnianie. Pewnie punktował Iglewski. To właśnie atakujący zdobył ostatnie oczko w tym ligowym spotkaniu i poprowadził zespół do cennego zwycięstwa za trzy punkty.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100966.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100966.html#stats

Autor:Katarzyna Porębska

5 27 26 21 18 17 13 11 6